Walka o Mistrza Polski w Bydgoszczy
Halowe Mistrzostwa Polski

Najlepszy prezydent jakiego miały Stany Zjednoczone w całej swojej historii mawiał, że jeśli rozdanie przy stole nie ułożyło się po naszej myśli, powinniśmy odwrócić stół. Nauka w las nie poszła, na kwalifikacjach do Halowych Mistrzostw Polski Pierwszej Ligi nie wyłożyliśmy wielu asów i turniej główny oglądaliśmy na scoresach, dlatego w mig odwracamy stół i zapraszamy na Halowe Mistrzostwa Polski Drugiej Ligi, do Bydgoszczy, na planecie Astro Disco. Paradoks za paradoksem, nie dość bowiem, że w anonimowej ankiecie wewnątrz teamu na pytanie o ulubioną nawierzchnię do grania parkiet wyprzedziły nawet żużel i beton, to jeszcze w ostatnim pytaniu tego samego quizu, brzmiącym mniej więcej: co było najbardziej traumatycznym wydarzeniem w historii drużyny, dziewięćdziesiąt osiem jej procent napisało: Halowe Mistrzostwa Polski. Demony przeszłości, dawno ukute nawyki i niechęci..

Tylko że jesteśmy inni, przecież widać to gołym okiem. Skład odmłodniał tak znacznie, że sami się nie poznajemy, w rosterze mamy kilkoro ananasów dla których będzie to pierwszy duży turniej a skoro wiedzą już jak smakują zdarte kolana i obite knykcie.. cóż, potrzebują rywalizacji. Nie jest to wyjątkowa sytuacja a raczej lustrzane odbicie każdej nieomal drużyny w Polsce, albo miasta. Nowi gracze i nowe teamy wymagają nowych przestrzeni do szeroko pojętej nauki, wydaje się że decyzja o organizacji Halowych Mistrzostw Polski Drugiej Ligi jest flickiem w dziesiątkę, mimo że ‘przestrzeń’ i ‘halowe’ w jednym zdaniu to trick iście kabaretowy.

Zapraszamy więc na ostatnie wydarzenie sezonu pod dachem, wszystkie nudne informacje dostaliście już niechybnie, dodać jeszcze tylko należy, że nie było jeszcze w historii polskiego frisbee sytuacji, w której z jednych mistrzostw można było wyjąć dwa drużynowe dyplomy, piszcie więc do szefów turnieju list zapisujący Wasz skład na Mistrzostwa Polski Double Disc Court, jest szansa na miejsce w historii, nie dziękujcie, przestańcie rzucać blade’y - to o wiele lepsze niż słowa.

CO: Halowe Mistrzostwa Polski II Ligi Ultimate Frisbee
GDZIE: Hala Sportowa ZS10, ul. Karłowicza 2 w Bydgoszczy
KIEDY: 12.03.2016, 8:00 - 20:00

oraz

CO: I Mistrzostwa Polski Double Disc Court (DDC)
GDZIE: Orlik SP37, ul. Gdańska 122 w Bydgoszczy
KIEDY: 13.03.2016, 13:00 - 15:00

© Mikołaj Kamiński