Bydgoski Budżet Obywatelski - boisko do Ultimate Frisbee
Koniec sezonu trawiastego 2017 zbliża się wielkimi krokami. Niebo zachodzi ciemnymi chmurami, wieczory stają się dłuższe, temperatura spada. Nadchodzi moment, w którym gracze ultimate chowają się w halach, czy salach siłowni, by zacząć przygotowania do nowego sezonu 2018.

Dla Astro Disco był to burzliwy sezon. Zaliczyliśmy w nim całą sinusoidę wzlotów i upadków. No dobrze, może upadków było trochę więcej. Na swojej drodze do zwieńczenia sezonu, jakim są Mistrzostwa Polski Mixed napotkaliśmy kilka problemów; skutkiem był brak bydgoskiej drużyny na tym kluczowym turnieju. Dla nas był to pewien punkt zapalny. Potrzebowaliśmy chwili czasu na oswojenie się z myślą, że najlepsza szesnastka polskich teamów jest poza naszym zasięgiem. Jednak teraz po przełknięciu gorzkiej pigułki porażki chcemy powrócić. Mocniejsi, bardziej zgrani, lepiej przygotowani. Właśnie do tego potrzebujemy Waszej pomocy!

W Bydgoskim Budżecie Obywatelskim pojawił się projekt zakładający budowę pełnowymiarowego boiska do Ultimate Frisbee w Myślęcinku. Własny kawałek przestrzeni dałby nam ogromne możliwości rozwoju takie jak:

- organizacja sparingów z innymi drużynami,
- ekspozycja sportu Ultimate Frisbee przed znaczną liczbą osób, jaka odwiedza Myślęcinek,
- i oczywiście regularne treningi, bez ponoszenia kosztów za wynajem boiska.

Te możliwości z pewnością przyczynią się do wzmocnienia nas jako drużyny i wywindują nasz poziom! Stamtąd już tylko krok dzieli nas od reprezentowania Bydgoszczy z dumą nie mniejszą niż nasi wioślarze!

By pomóc nam w odbudowie drużyny i osiągnięciu celu wystarczy być mieszkańcem Bydgoszczy, wejść w link:

https://ankiety.um.bydgoszcz.pl/index.php/848929?lang=pl

i wypełnić potrzebne dane, wybrać osiedle Leśne oraz zagłosować na projekt numer 84 ,,Pola do gry we Frisbee" !

Liczymy na Was i do zobaczenia na naszym nowym bojku w Myślęcinku!

by Iczka

© Mikołaj Kamiński