Halowy NPUL 2017 - III kolejka
20 stycznia to był ciekawy dzień, nie tylko z uwagi na grubą warstwę śniegu w województwie kujawsko-pomorskiem oraz zachodniopomorskim, ale również przez to, co się działo na hali w Cekcynie. Oryginalne przewidywania 8 drużyn nie sprawdziły się, ale zaprawieni w organizacji nie robiliśmy sobie z tego niczego, 3 rozpiski na 3 różne ilości drużyn pozwoliły nam na przygotowanie się na każdą okoliczność i tak oto o 11 cztery drużyny z regionu były gotowe do meczów.

Najbardziej był widoczny brak liderów – drużyny Brave Beavers. Otóż do czasu, kiedy to wyniki regionalne będą decydować o kwalifikacjach do Mistrzostw Polski, jest to wciąż liga „autonomiczna” i w związku z tym część drużyn – w tym Bobry – zdecydowała się odpuścić uczestnictwo, żeby wyeliminować ryzyko kontuzji w kwalifikacjach, które odbędą się w kolejny weekend.

Wśród drużyny organizatorów, Astro Disco, też nie było różowo. W dniu rozgrywek okazało się, że aż trójka osób z powodu wypadków losowych nie dotrze na cekcyński parkiet. Niezłamani również tym faktem podnieśliśmy rękę o 11:00 gotowi na pierwszy punkt przeciwko drużynie Nine Hills z Chełmna i wyszliśmy z tego meczu zwycięsko. Mecz wyrównany, z małą ilością niewymuszonych błędów okazał się bardziej przychylny drużynie z Bydgoszczy i zakończył się wynikiem 13:12 dla Astro Disco.

Drugi pojedynek to starcie Młodych Bobrów z debiutującymi w tegorocznej edycji Ligi Szczupakami, czyli starcie „naturalnych wrogów”. Bobry jak wiadomo budują tamy przeszkadzające szczupakom w swobodnym pływaniu. Tak właśnie było na boisku, gdzie obydwie drużyny przez pewien czas obejmowały prowadzenie po to, żeby po kilku punktach je oddać. Po raz kolejny Youngi były o krok od wygranej, jednak również po raz kolejny musiały oddać wyższość Szczupakom; mecz zakończył się wynikiem 13:14 dla gości z Olsztyna.

Pozostałe mecze Olsztynian to była szkoła jak radzić sobie z presją zwłaszcza podczas gry przeciwko strefie. Widać było brak frustracji i skupienie na pewno skutkujące w przyszłym rozwoju graczy tej drużyny.

Przebieg ostatniego meczu był dość zaskakujący, otóż Astro Disco zmierzyło się z Młodymi Bobrami i tym razem obrona strefowa zawodników z rakietą na koszulkach nie generowała aż tyle błędów u przeciwnika co we wcześniejszych pojedynkach. Owszem, Bydgoszczanie zbudowali przewagę, ale nigdy nie przekroczyła ona 5 punktów. Może to był brak zmian? Astro grało w 8 osób, ale nie można nie pochwalić cierpliwości i decyzyjności drużyny z Dopiewa. Rośnie nam pretendent do walki o najwyższe miejsca na scenie młodzieżowej!

Dziękujemy wszystkim drużynom za przybycie i zapraszamy za 4 tygodnie na finałowa kolejkę, po której będzie wiadomo już wszystko! Do zobaczenia 17 lutego w Cekcynie po raz ostatni!

Poniżej wyniki:


© Mikołaj Kamiński